MS 2022 bez silného týmu? Tato repre má velký problém!

Kvalifikace o MS 2022, které si budou hrát na přelomu listopadu a prosince v Kataru, aktuálně víceméně vrcholí. V netradičním lednovém období se na většině kontinentů bojuje o body a jinak tomu není ani v Jižní Americe.

Konfederace CONMEBOL má deset členů, na šampionát postupují čtyři a pátý míří do mezikontinentální baráže. Nicméně, možná se turnaj bude muset obejít bez silné Kolumbie, která na MS 2014 obsadila 5. místo a v roce 2018 konečné 9. místo.

Aktuálně je nejen šest duelů bez výhry, ale dokonce i bez vstřelené branky. Skóre 0:2 a bilance 0-4-2 z těchto duelů je pro ni velmi trpké vysvědčení. Navíc, aktuálně po 15. kole má 17 bodů (3-8-4) a patří jí až 6. místo. Navíc, nejblíže ji čeká vystoupení v neporažené Argentině.

V březnu Kolumbii čekají papírově lehčí duely proti Bolívii a Venezuele, přesto je její situace poměrně vážná. Na Uruguay ztrácí bod, na Peru tři body, na Ekvádor sedm bodů a duo Argentina a Brazílie je pro ni nedostižné. V případě prohry v Argentině se ambice 50-milionové země, která je v žebříčku FIFA aktuálně šestnáctá, ještě více zkomplikuje.

Close up of professional footballers playing in floodlit stadium

Dá se tak pomalu očekávat katarský šampionát bez veterána Falcaa, ale i bez takových hráčů, jako jsou Davinson Sánchez, James Rodriguez, David Ospin, Juan Cuadrado, Duvan Zapaty či nová posila Liverpoolu Luís Diaz.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram