RADŠÍ MILÝ NEBO DOBRÝ CHLAP?

Vychovávali mě tak, abych byl dobrý. Vedle toho mě otec poslal na karate, abych se uměl bránit, dostal trochu do těla, pamatuji si, jak mě nechal doma boxovat do kožené tašky naplněné hadry. Věděl jsem i to, že nemám ubližovat slabším a že se mám postavit sám za sebe a ozvat se, když na tom bude záležet, neboť být dobrý znamená umět se postavit zlu. Věděli jste, že postavit se zlu a nespravedlnosti občas vyžaduje násilí?

A pak je zde snaha, abyste byli milí. Milí kluci. Být milý a dobrý nejsou synonyma. Příliš mnoho chlapů je milých, a tím pádem i neškodných, nekonfliktních a pasivních. Vědí přesně, jaká slova se kde mají používat, aby bylo okolí spokojeno, ale když se ocitnete v úzkých, tyto chlapy bojovat po svém boku neuvidíte.

Neškodný chlap není dobrý chlap. Dobrý chlap je ve skutečnosti nebezpečný muž, který to má dobrovolně pod kontrolou. Věřím, že jsem parafrázoval Jordana Petersona. Neškodný chlap může být milý, ale v nebezpečných chvílích si nevybíráte podle toho, kdo je jak milý.

Nepopírám, že být milý lze vnímat pozitivně. Za roztomilá však považujeme batolata, štěňátka a květinky. Co takhle být gentleman? To zcela jistě vyplní potřebu vlídného chování.

Co to znamená být dobrým chlapem? Být mužem, na kterého je spolehnutí a který se umí postavit za sebe samého.

Jak toho dosáhnete?

Začněte tělem. Chovejte se ke svému tělu tak, jak se chová dobrý chlap ke zbrani. Pečujte o něj, udržujte jej použitelné, mějte jej k dispozici funkční kdykoli to bude nutné. Nechtějte jít cestou, kdy musíte být se všemi za dobře, jen aby nevznikl konflikt, ve kterém budete táhnout za kratší konec. Slabí musí být milí. Silní jsou užiteční.

Každý muž potřebuje respekt. Pokud zjistí, že ho nemá, rozjede cestu ve stylu líbit se všem, manipulovat nebo politikařit. Respekt ale začíná u sebe samého. Pokud se nedokážete dívat na sebe jako na člověka, který na sobě pracuje, stává se silnějším, lepším, nebudou se tak na vás dívat ani jiní.

Už jsem několikrát mluvil o Theodoru Rooseveltovi. Narodil se jako churavý a slabý chlapec. Lékař ho navštěvoval tak často, dokud se jeho otec nerozhodl naplno ho zapojit do fyzického cvičení a drilu. Neskončil jen jako prezident USA, kde by mu potenciálně stačil intelekt, stal se také rančerem, lovcem, průzkumníkem. Se svou kondicí udělal do šedesátky mnohem více než mnozí jeho vrstevníci. Nemalý podíl na tom má to, že prostě vládl.

Bez silného těla, které vám dovolí podstoupit dobrodružství a risk, nám nezbude nic jiného než držet se v bezpečí a být milý. Chceš respekt, buď silnější.

Jedna z nejhorších věc, která se muži stane, je být politováníhodný. Tomu se říká společenská kastrace. Milí chlapci se dostávají do pověstných „friendzone“, tedy do stavu, kdy s ním ženy chtějí jen kamarádský vztah. Jistě, takoví muži jsou důvěryhodní, ale to zdaleka nestačí. Obvykle udělají první krok, až když vidí, že dotyčné někdo zlomil srdce. To je milé.

Zatímco dobrý chlap bere na ramena těžké váhy práce na sobě, milý chlap hledá, které by poskytl rameno k vymáchání.

Dobrý chlap má něco, po čem touží. Něco většího než je on sám. Klidně i práci na sobě samém. Pracujte na tom být chytřejší, vzdělanější, silnější, užitečnější, spolehlivější… Být dobrým chlapem obvykle přináší risk a strach, protože zamířit na něco velkého je děsivé.

Young man sitting at the cafe and paying online with credit card

Ve chvíli, kdy se podobným věcem vystavíme, je skvělým nástrojem naše schopnost opřít se agresivně do práce. Ne agresivita vůči jiným, ale vůči nebezpečím, která nás ohrožují. Dobrý chlap nechodí po světě nasraný, ale soustředěný. Dokonce ho nezajímají ani malá ohrožení nebo zbabělci.

Váš čas a vaše energie jsou důležité. Není v něm prostor pro notorické stěžovatele, plačky, ty, co se litují. Dobrý chlap důvěřuje dobrým chlapům.

Najděte cíl a zaměřte svůj život a buďte silnější každý den.

Předchozí článekPARAZIT PASIVITY
Další článekTO SE LEHCE POVÍ…

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram