TO SE LEHCE POVÍ…

To se lehce řekne… X-krát jsem tuto frázi slyšel. Objeví se častokrát poté, co lidem nabídnete nějaký nástroj. To se lehce řekne… Opravdu? Vážně? Fakt se věci snáze říkají, než dělají? Tak to bude velmi významný objev…

Věci se vždy snáze řeknou, než udělají. Jenže to není výmluva. Řekni raději přímo, že nevíš, nechceš nebo, že se ti to zdá obtížné. To je alespoň přímá řeč.

Věci nejsou lehké. A je to venku. Potřebuješ si to opakovat? Tak jako ty, i já to zažívám. Když někomu řeknu, že denně cvičím, tak hned slyším „To se lehce řekne, když jsi trenér“. Opravdu? Když se jako trenér rozhodnu cvičit sám, přicházím o peníze, takže si na to musím také vyčlenit čas jako ty. Kilogramy váží totéž, co pro tebe. Rovněž musím zapojovat vůli a disciplínu. Ten samý argument poslouchám při ranním vstávání, čtení, prioritách. To se snadno řekne, ale já jsem ranní, noční, extrovert, introvert, Nebelvír, Zmijozel, příliš empatický typ.

Výmluvy, aby ses nemusel namáhat a pohnout se dopředu. Ve skutečnosti to, že je něco náročného, ​​není důvod to neudělat. Právě naopak. Samozřejmě záleží na tom, co je cíl. Pokud by to byl pasivní život bez námahy, tak tady nejsi a nečteš tyto myšlenky. Jenže postup vyžaduje závazek.

Dnes je laťka nastavena často příliš nízko. Ocenění dostaneš, stačí, když dojdeš někam na čas. Skvělé. Dospělí si tleskají, že mají schopnost prvňáků rozeznat hodiny. „Chci od sebe samozřejmě víc, ale to se lehce řekne…“ Chtít je hovno mít, řekli by naši dědové. Otázka je, co uděláš. Protože ve skutečnosti jsou to skutky, co se počítá… Alespoň tak to bylo mezi chlapy kdysi zvykem. Snad jsme od toho daleko neodešli.

Shot of a young man working out with battle ropes at a gym

Vyhoď frázi „to se lehce řekne“ ze slovníku. Všichni víme, že věci se snáze říkají, než dělají. To, jak si programuješ hlavu, na tom záleží. Klidně ji vyměň za „bude to těžké, ale jdu do toho“. Existují experti, kteří se vymlouvají na boží vůli. To by měly přenechat pojišťovnám a makat. Ale ty mezi ně nepatříš, takže tuto frázi můžeme klidně přeskočit. Nebo?

Pozoruj, které fráze používáš a nastavují tvé jednání. Najdi si jazyk, který tě směřuje k aktivitě.

Už začni.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram