Škoda Fabia Monte Carlo – Premiéra nové verze již 15. února

Premiéra nového modelu Škoda Fabia Monte proběhne 15. února. Škoda tak rozšíří nabídku sportovně-lifestylových verzí o třetí model s označením Monte Carlo: stejně jako Scala a Kamiq i nová Fabia při této variantě výbavy sází na typický dynamický vzhled. Škoda jím připomíná své četné závodní úspěchy na Rallye Monte Carlo. Jedná se již o třetí variantu Monte Carlova historii modelu Fabia.

Monte Carlo – tento název připomíná četné závodní úspěchy značky ŠKODA na legendární rallye v Monackém knížectví. Škoda Fabia Rally2 evo zde nedávno slavila čtvrté vítězství značky za posledních šest let a celkově patnácté vítězství ve třídě WRC2. Na tyto mimořádné úspěchy v motorsportu značka Škoda již od roku 2011 odkazuje sportovně-lifestylovými variantami svých kompaktních modelů. V této tradici pokračuje také nová Škoda Fabia Monte Carlo. Premiéra nového vrcholného modelu FABIA bude 15. února a doplní výbavové stupně Active, Ambition a Style.

DNA verzi Monte Carlo
Zrozena na závodních tratích, postavená pro silnici – to je DNA vozů Monte Carlo. Toto označení, které bylo poprvé použito před 86 lety, nesou sportovně-lifestylové modely různých kompaktních modelových řad této automobilky. V roce 1936 skončila Škoda Popular na Rallye Monte Carlo ve třídě do 1500 cm3 na druhém místě. Na počest tohoto triumfu automobilka vyrobila speciální sérii 70 vozů Škoda Popular Monte Carlo. První dvojnásobné vítězství na Rallye Monte Carlo vybojovala v roce 1977 legendární Škoda 130 RS ve třídě do 1300 cm3. V 90. letech získali dvojnásobné vítězství i Favorit a Felicia, aby pak v rallye začala úspěšná kariéra modelu Škoda Fabia. Po několika pódiových umístěních následovalo v roce 2013 vítězství modelu Škoda Fabia Super 2000 ve své třídě. Nástupnický vůz Škoda Fabia R5 (Rally2) v Monte Carlu vyhrál v kategorii WRC2 v letech 2017 a 2018. Modernizovaný model Škoda Fabia Rally2 evo tento dvojnásobný úspěch zopakoval v letech 2021 a 2022.

Insurance adjuster inspecting damage to vehicle.

Nová Škoda Fabia Monte Carlo je již třetí sériovou verzí této modelové řady, která dostala toto sportovní označení. V roce 2011 značka Škoda zahájila tuto tradici pro kompaktní sériové modely druhou generací modelu Fabia a v roce 2014 následovala její třetí generace. Čtvrtá generace modelu Škoda Fabia doplňuje nabídku sportovně-lifestylových variant Monte Carlo jako třetí model značky Škoda vedle modelů Scala a Kamiq.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram